Biuro Podróży Bieszczader zaprasza na wycieczkę "Węgry dla rodzin"

 


Tokaj – baseny i zoo Sóstó Fürdő – degustacja wina

 


               „Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol s issza borát"Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki. Tym cytatem zachęcamy do wędrówki historycznym szlakiem bursztynowym, wprost do krainy win białych – Tokaju. Na pierwszy rzut oka widać jak jest urozmaicona, ale dopiero z bliska dostrzec można jej prawdziwe wartości – piwnice należące do UNESCO, narodowe tradycje, spokój wiosek... Podczas tej wycieczki zagościmy w legendarnym miasteczku Tokaj, położonym u zbiegu rzek Bodrog i Cisa – święta rzeka Węgrów. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu na wycieczkę jednodniową na Węgry strojów kąpielowych, gdyż każdy będzie mógł zaznać kąpieli w nowoczesnych basenach termalnych w Sóstó Fürdő obok Nyíregyházy! Kto nie będzie miał ochoty na kąpiele w basenach lub planuje tam spędzić krótki czas to będzie mógł pospacerować po największym na Węgrzech ZOO, skansenie, czy podziwiać widoki z potężnej wieży widokowej! Dzień zakończymy w piwnicy pełnej doskonałych win oraz jedząc golonkę peklowaną i zapiekaną w pół metrowych chlebach!

 

PROGRAM WYCIECZKI:

 

 • wycieczka autokarowa z przewodnikiem przez Bieszczady i Słowację: Medzilaborce (z jedynym w Europie muzeum Endiego Warchola i cerkwią posiadającą 1600 m2 polichromii!), Humenne (kasztel, skansen), Trebisov, Sátoraljaújhely

 

 • spacer po TOKAJUpomnik Bachusa, kościół z Czarną Madonną, punkt widokowy na rzekę Cisa i wpadającą do niej rzekę Bodrog

 

 • kilkugodzinny pobyt w dzielnicy wypoczynkowej Sóstó Fürdő obok Nyíregyházy, gdzie każdy może dowolnie wybrać jemu odpowiadające atrakcje:


 • kąpiele w nowoczesnych BASENACH TERMALNYCH AQUARIUS

 

 • W kąpielisku termalnym AQUARIUS możecie się leczyć i relaksować w wodzie bromowo-jodowej. Tutejsza woda zawierająca wiele soli – jest zalecana do leczenia chorób układu mięśniowo-szkieletowego, chorób ginekologicznych, na choroby stawów oraz na rehabilitację. Świat Dziecka to prawdziwa dżungla: liany, skarby Inków, statek piracki – we wszystkich ukryte emocje i bogata oferta przygód dla najmłodszych. Basen z falami, rzeka oraz kilka zjeżdżalni, a w tym „kamikaze" to świat młodych ludzi szukających przeżyć i emocji!

 

 • W okresie letnim w cenie biletu koniecznie trzeba skorzystać z atrakcji KĄPIELISKA PARKOWEGO z: 50-metrowym basenem olimpijskim (26-27°C), baseny termalne (32-34°C), kilka basenów dla dzieci (32-34°C), basen „włoski" o zimnej wodzie (26-28°C), wiele zjeżdżalni, twister, jakuzzi, boiska plażowe do siatkówki i piłki nożnej i wiele innych. Jest też kilkanaście restauracji i barów, gdzie można płacić gotówką lub zegarkami noszonymi na nadgarstkach.

 • pobyt w najbardziej ekscytującym ZOO PARKU na Węgrzech

 

 • Na powierzchni 30 hektarów lasu dębowego, dającego dom najrzadszym zwierzętom na świecie, możecie pospacerować wśród ponad 5 000 zwierząt! Oceanarium, dżungla tropikalna, program pokazu fok oraz jedyne na Węgrzech niemowlęta fok czekają na turystów poszukujących rzadkich przeżyć. Tu możecie odbyć podróż wokół Ziemi!

 • drewniana wieża widokowa

 

 • DEGUSTACJA WINA w piwnicy z dojrzewającymi winami!

 

 • To spotkanie zostanie na długo w pamięci i kubkach smakowych... Rozpoczyna się od spaceru po piwnicy z leżakującymi tam dziesiątkami beczek pełnych wina tokajskiego. Dowiemy się i zobaczymy co to jest "putoń". Jak smaki się zaostrzą zasiądziemy na ławach za stołami i się zacznie degustacja skarbów tokajskich piwnic wzbogacana opowiadaniem winiarza i przewodnika... Wychodząc z piwnicy można zakupić butelkowane degustowane wina za złotówki!

 

 • GOLONKA peklowana i zapiekana w ogromnym chlebku!!! podawana podczas degustacji w piwnicy!

 

 • Jest to punkt programu, którym oprócz znakomitych win i przeprowadzonej na najwyższym poziomie degustacji się wyróżniamy. W jednym półmetrowym chlebie znajduje się kilka golonek, co sprawia, że nawet 4 – 5 górników najada się takim jednym chlebem! I taki schemat zamawiania stosujemy nie pytając o możliwości żywieniowe klientów. Takich smakołyków nigdzie nie ma i wszyscy – od małych dzieci aż po osoby starsze – są z naszej propozycji zachwyceni!


Informujemy, że organizatorem wycieczki jest Biuro Podróży Bieszczader

Naszym klientom udostępniamy tylko i wyłącznie materiały reklamowe, nie pomagamy w czynnościach związanych z rezerwacją wycieczki

Więcej informacji dot. wycieczki oraz rezerwacji znajdą Państwo na: Biuro Podróży Bieszczader