Biuro Podróży Bieszczader zaprasza na wycieczkę "Węgry na ostro i na słodko"


Sarospatak – jaskinie Miszkolca – wino


         „Lengyel Magyar két jó barát, eggyütt harcol s issza borát" – Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki. Tym cytatem zachęcamy do wędrówki historycznym szlakiem bursztynowym, wprost do krainy win białych – Tokaju. Na pierwszy rzut oka widać jak jest urozmaicona, ale dopiero z bliska dostrzec można jej prawdziwe wartości – piwnice należące do UNESCO, narodowe tradycje, spokój wiosek... Sercem krainy jest Sarospatak – Ateny nad brzegiem rzeki Bodrog. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu na wycieczkę jednodniową na Węgry strojów kąpielowych, gdyż tego dnia będziemy pływać w jaskiniach w Miszkolcu!

 

PROGRAM WYCIECZKI:

 

  • wycieczka autokarowa z przewodnikiem przez Bieszczady i Słowację: Medzilaborce (z jedynym w Europie muzeum Endiego Warchola i cerkwią posiadającą 1600 m2 polichromii!), Humenne (kasztel, skansen), Trebisov, Sátoraljaújhely

 

  • spacer po SAROSPATAKUzamek Rakoczych położony nad rzeką Bodrog i kościół z relikwiami św. Elżbiety

 

  • kąpiel w jedynych w Europie GROTACH WAPIENNYCH w Miszkolcu (3 godz.) – kompleks składa się z kilku basenów wydrążonych w skałach, groty miłości, rwącej rzeki, basenów na zewnątrz z wodą od 25 do 35 stopni. Ponadto można doznać relaksu dzięki różnym formom jacuzzi i biczów wodnych. Woda kąpieliska termalnego Barlangfurdo posiada właściwości lecznicze: związki wapnia, magnezu, jodu, bromu i potasu w niej zawarte przynoszą ulgę w reumatyzmie, zaburzeniach krążenia, nerwicach, nadciśnieniu i innych schorzeniach! Na wygłodniałych po kąpielach czeka restauracja.

 

  • DEGUSTACJA WINA w prawdziwej piwnicy z dojrzewającymi winami! To spotkanie zostanie na długo w pamięci i kubkach smakowych... Rozpoczyna się od spaceru po piwnicy z leżakującymi tam dziesiątkami beczek pełnych wina tokajskiego. Dowiemy się i zobaczymy co to jest „putoń". Jak smaki się zaostrzą zasiądziemy na ławach za stołami i się zacznie degustacja skarbów tokajskich piwnic wzbogacana opowiadaniem winiarza i przewodnika... Wychodząc z piwnicy można zakupić butelkowane degustowane wina za złotówki!

 

  • GOLONKA peklowana i zapiekana w ogromnym chlebku!!! podawana podczas degustacji w piwnicy! Jest to punkt programu, którym oprócz znakomitych win i przeprowadzonej na najwyższym poziomie degustacji się wyróżniamy. W jednym półmetrowym chlebie znajduje się kilka golonek, co sprawia, że nawet 4 górników najada się takim jednym chlebem! I taki schemat zamawiania stosujemy nie pytając o możliwości żywieniowe klientów ;-) Takich smakołyków nigdzie nie ma i wszyscy – od małych dzieci aż po osoby starsze - są z naszej propozycji zachwyceni!INFORMACJE PRAKTYCZNE


  • DOKUMENTY: do podróżowania po Europie należy posiadać dowód osobisty lub paszport. Ich brak grozi mandatem oraz zatrzymaniem w celu wyjaśnienia do 72 h.

 

  • WALUTA: na terenie Węgier obowiązującą walutą jest forint (100 forintów to około 1,50 zł). Wymianę złotówek na forinty można dokonać podczas wycieczki na postoju w Michalovcach lub w Sátoraljaújhely . W czasie wycieczki forinty mogą się przydać na: zakup drobnych pamiątek, napoje i przekąski na terenie basenów termalnych. Ceny produktów na Węgrzech są zbliżone do cen w Polsce. Podczas wycieczki istnieje możliwość kupna win węgierskich prosto od producenta za złotówki (po degustacji). Ceny win kształtują się od 15 zł.

 

  • WYPOSAŻENIE: dowód osobisty lub paszport, złotówki, a także: polar (szczególnie prosimy zabrać coś ciepłego dla dzieci, gdyż degustacja połączona z jedzeniem golonki w chlebach odbywa się w piwnicy – 11 stopni), okrycie przeciwdeszczowe, wygodne obuwie, strój kąpielowy, ręcznik, klapki jak i suchy prowiant, dużo napoi na czas podróży (przydają się w szczególności po basenach i degustacji!).


Informujemy, że organizatorem wycieczki jest Biuro Podróży Bieszczader

Naszym klientom udostępniamy tylko i wyłącznie materiały reklamowe, nie pomagamy w czynnościach związanych z rezerwacją wycieczki

Więcej informacji dot. wycieczki oraz rezerwacji znajdą Państwo na: Biuro Podróży Bieszczader