Biuro Podróży Bieszczader zaprasza na wycieczkę "Lwów jednodniowy z Bieszczad"

 


Zachęcamy do udziału w wycieczkach na Ukrainę!


            Media przekazując przez wiele miesięcy wydarzenia z Kijowa (oddalonego od Lwowa o 600 km!), Krymu (1400 km od granicy!) oraz Doniecka (1300 km od Lwowa!) wiele osób wystraszyły do brania pod uwagę tego kierunku na wycieczki. Informujemy, że we Lwowie jest bezpiecznie, spokojnie i jesteśmy niezwykle miło przyjmowani przez obywateli Ukrainy oraz rodaków tam mieszkających. Co więcej – nie ma KOLEJEK NA GRANICY!!!


Zapraszamy na wycieczki do: Lwów, Kresy, góry Ukrainy!

LWÓW miasto wspomnień i kontrastów


            LWÓW był i nadal pozostaje ważną częścią polskiej tradycji historycznej i kulturowej. W tym pięknym mieście zachowało się wiele śladów polskiego dziedzictwa. Nasza wycieczka 1-dniowa do Lwowa wprowadzi Państwa w niepowtarzalny klimat oraz pozwoli obejrzeć prace sławnych artystów i architektów. Mamy nadzieję, że urok Lwowa zachęci również do podróży wielodniowych na Ukrainę – Kresy Wschodnie, góry i oczywiście Krym!


PROGRAM WYCIECZKI:


 • Wyjazd na wycieczkę do Lwowa około 6 rano 

 • Podróż do Lwowa odbywamy autokarem przez malownicze Góry Słonne, obok zamku w Krasiczynie, miasto – twierdza Przemyśl, Gródek, gdzie umarł Władysław Jagiełło

 • przejazd obok dworca kolejowego (wzorowany na dworcu wiedeńskim!)

 • zwiedzanie cerkwi katedralnej św. Jura

 • wycieczka autokarowa – Politechnika, Ossolineum, Galeria Obrazów, pałace, ulice Akademicka, Piekarska, Łyczakowska...

 • zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich

 • czas wolny w centrum miasta, możliwość zamówienia obiadu (25 zł)

 • spacer po starówce: Baszta Prochowa, Rynek z m.in. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich, Apteka (z lamą I. Łukasiewicza!), Katedra Ormiańska (wnętrze), Kaplica Boimów, Katedra Łacińska (wnętrze), pomnik A. Mickiewicza, Hotel George, cudowna figura Matki Bożej, pomnik Tarasa Szewczenki...

 • zwiedzanie WNĘTRZA Teatru OPERY i Baletu z kurtyną H. Siemiradzkiego, salą lustrzaną, widownią na 1000 osób...

 • zakupy spożywcze przed granicą za złotówki

 • zakończenie wycieczki około 22-ej (czas zależy głównie od kontroli granicznych)


INFORMACJE PRAKTYCZNE


 • DOKUMENTY: dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy państwowej z Ukrainą jest ważny paszport! Od obywateli Polski jak i Unii Europejskiej nie są wymagane wizy.


 • WALUTA: na terenie Ukrainy obowiązującą walutą jest hrywna (1 hrywna to około 40 groszy / 1 zł to około 2,50 ua). Wymianę złotówek na hrywny polecamy dokonać podczas wycieczki we Lwowie, gdzie kurs jest lepszy niż w Polsce. Hrywny mogą się przydać na: zakup pamiątek (jednak w wielu miejscach można płacić złotówkami po takim samym kursie jak w kantorze) i opłaty za toalety. Chęć zjedzenia obiadu mogą Państwo zgłosić u przewodnika, który rezerwuje i zbiera złotówki (25zł). Na zakupy spożywcze (alkohol, słodycze itd.) zatrzymujemy się w drodze powrotnej przed przejściem granicznym, gdzie można płacić złotówkami! Ceny produktów na Ukrainie są zbliżone do cen w Polsce.

 • WYPOSAŻENIE: paszport, złotówki, a także: polar, okrycie przeciwdeszczowe, wygodne obuwie jak i suchy prowiant, napoje.


Informujemy, że organizatorem wycieczki jest Biuro Podróży Bieszczader

Naszym klientom udostępniamy tylko i wyłącznie materiały reklamowe, nie pomagamy w czynnościach związanych z rezerwacją wycieczki

Więcej informacji dot. wycieczki oraz rezerwacji znajdą Państwo na: Biuro Podróży Bieszczader