Biuro Podróży Bieszczader zaprasza na wycieczkę "DREZYNAMI po Bieszczadach!"

 

                        Zapraszamy na wycieczkę po najbardziej znanej trasie w Bieszczadach tzw. Wielkiej Obwodnicy. Gwoździem programu – od którego zaczniemy dzień – będzie przejazd DREZYNAMI ROWEROWYMI! To jedyna tego typu atrakcja w Polsce! Poza tym poznamy tajemnice ikon, odwiedzimy zagrodę z żubrami i dotkniemy śladów wielowiekowej historii bieszczadzkich Żydów na kirkucie w Lutowiskach. Będzie też można „kupić szczęście" – dusiołki! Warto od tej wycieczki rozpocząć wypoczynek w Bieszczadach, gdyż nasi przewodnicy podpowiadają co warto zobaczyć, na jakie szczyty wejść i którymi szlakami (przejeżdżamy u podnóża najwyższych szczytów i połonin) oraz gdzie poza Wielką Obwodnicą należy pojechać.


PROGRAM wycieczki DREZYNAMI po Bieszczadach:


  • około 9 wyjazd na wycieczkę po Bieszczadach 


  • przejazd DREZYNAMI poruszającymi się dzięki „nożnemu napędowi pasażera" ze stacji głównej w Uhercach Mineralnych do ruin Zamku Sobień (to pierwsza tego typu atrakcja w Polsce! Odbywa się na odcinku zamkniętej kilka lat temu linii kolejowej Zagórz – Ustrzyki Dolne)


  • przybliżenie kultury Żydów na KIRKUCIE w Lutowiskach (ponad 1000 macew)


  • możliwość POSIŁKU REGIONALNEGO w wynagradzanej restauracji Wilcza Jama: zupa gulaszowa z dziczyzny 12 zł, pasztet z dzika z żurawiną i sosem tatarskim 12 zł, bigos myśliwski 15 zł, pstrąg wędzony z pieczywem i sosem chrzanowym 20 zł


  • CERKIEW BOJKOWSKA w Smolniku z 1791 r. pw. św. Michała Archanioła w 2013 wpisana na listę UNESCO (jedyna tradycyjna cerkiew bojkowska w Polsce nieprzebudowywana od początku istnienia!)


  • ZAGRODA ŻUBRÓW w Mucznem


  • wizyta w PRACOWNI IKON w Cisnej, gdzie poznajemy proces tworzenia oraz historię, a dodatkowo można nabyć „dusiołki od szczęścia wszelakiego„ (spotkanie prowadzi Ryszard Denisiuk „Bury" – gawędziarz, rzeźbiarz, artysta!)


  • około 18 zakończenie wycieczki po Bieszczadach


INFORMACJE PRAKTYCZNE


  • WYPOSAŻENIE: zachęcamy zabrać okrycie przeciw deszczowe, czapeczkę z daszkiem, plecak z wodą i czymś energetycznym, aparat fotograficzny!


  • UBEZPIECZENIE – uczestników wycieczek krajowych ubezpieczamy od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (ogólne warunki dostępne na AXA).
 
 

Informujemy, że organizatorem wycieczki jest Biuro Podróży Bieszczader

Naszym klientom udostępniamy tylko i wyłącznie materiały reklamowe, nie pomagamy w czynnościach związanych z rezerwacją wycieczki

Więcej informacji dot. wycieczki oraz rezerwacji znajdą Państwo na: Biuro Podróży Bieszczader